Sylwetki najlepszych polskich szermierzy

Sylwetki najlepszych polskich szermierzy walczących w tegorocznej edycji Pucharu Świata "Szabla Kilińskiego".

Dariusz PENDER
szpada, floret kat. A

7 miejsce w światowym rankingu w szpadzie
5 miejsce w światowym rankingu we florecie

IP Sydney 2000, I miejsce w szpadzie
IP Ateny 2004, III miejsce we florecie
IP Pekin 2008, III miejsce we florecie
IP Londyn 2012, I miejsce w szpadzie
IP Rio 2016, II miejsce we florecie drużynowym

Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy

Ubiegłoroczny PŚ "Szabla Kilińskiego" (2016)
- I miejsce we florecie
- III miejsce w szpadzie

Marta FIDRYCH
szpada, szabla kat.A

2 miejsce w światowym rankingu w szpadzie
10 miejsce w światowym rankingu w szabli

ME Sheffield 2011, III miejsce w szabli
ME Sheffield 2011, III miejsce w szpadzie
MŚ Budapeszt 2013, III miejsce w szpadzie
ME Strasbourg 2014, I miejsce w szpadzie
MŚ Eger 2015, III miejsce w szpadzie

Wielokrotna medalistka Pucharów Świata

Ubiegłoroczny PŚ "Szabla Kilińskiego" (2016)
- II miejsce w szpadzie
- III miejsce w szabli

Adrian CASTRO
szabla, floret kat.B

2 miejsce w światowym rankingu w szabli
13 miejsce w światowym rankingu we florecie

MŚ Budapeszt 2013, III miejsce w szabli
ME Strasbourg 2014, II miejsce w szabli
MŚ Eger 2015, I miejsce w szabli
IP Rio 2016, III miejsce w szabli
PŚ Piza 2017, I miejsce w szabli

Wielokrotny medalista Pucharów Świata

Ubiegłoroczny PŚ "Szabla Kilińskiego" (2016)
- III miejsce w szabli

Norbert CAŁKA
szpada, floret kat.A

7 miejsce w światowym rankingu w szpadzie
18 miejsce w światowym rankingu we florecie

PŚ Eger 2012, II miejsce w szpadzie
Grand Prix Montreal 2013, II miejsce w szpadzie
PŚ Warszawa 2013, III miejsce w szpadzie
PŚ Lonato 2014, II miejsce w szpadzie

Wielokrotny medalista Pucharów Świata

Jacek GAWORSKI
floret kat.B

9 miejsce w światowym rankingu we florecie
-

PŚ Eger 2012, II miejsce we florecie
Grand Prix Hongkong 2014, III miejsce we florecie
PŚ Lonato 2014, II miejsce we florecie
-

Były członek kadry narodowej i olimpijskiej polskich szermierzy pełnosprawnych

Marta MAKOWSKA
floret, szpada kat.B

6 miejsce w światowym rankingu we florecie
8 miejsce w światowym rankingu w szpadzie

IP Sydney 2000, I miejsce we florecie
IP Sydney 2000, I miejsce w szpadzie
IP Ateny 2004, III miejsce w szpadzie
IP Londyn 2012, III miejsce w szpadzie

Wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy

Renata BURDON
szabla, szpada kat.A

6 miejsce w światowym rankingu w szabli
22 miejsce w światowym rankingu w szpadzie

MŚ Paryż 2010, II miejsce w szabli
PŚ Warszawa 2013, I miejsce w szabli
ME Strasbourg 2014, II miejsce w szabli
PŚ Piza 2015, III miejsce w szabli

Wielokrotna medalistka Pucharów Świata

Zbigniew WYGANOWSKI
floret, szabla kat.B

10 miejsce w światowym rankingu we florecie
14 miejsce w światowym rankingu w szabli

PŚ Montreal 2009, I miejsce we florecie
PŚ Malchow 2010, III miejsce we florecie
PŚ Eger 2014, I miejsce we florecie
PŚ Lonato 2014, III miejsce we florecie

Paraolimpijczyk (Pekin 2008, Londyn 2012)

Michał NALEWAJEK
floret, szpada kat.A

Grzegorz LEWONOWSKI
szpada kat.B

Rafał TRETER
szpada, szabla kat.A

Kamil RZĄSA
szpada, floret kat.B

Rafał ZIOMEK
floret, szpada kat.A